Helista meile 526 2358 või saada kiri info@askandia.ee
RSS-voog Askandia Partnerid Rss Feed
ObjektTehingu tüüpMaakondLinnLinnaosaHindTubade arvÜldpindKrundi suurus

Mida oodata kinnisvaraturult?

Kui eelmine aasta seoses majanduse elavnemisega algas paljulubavalt, kujunes aasta siiski emotsionaalselt ebastabiilseks. Kindlasti oli veidikene ootamatu üürituru selline elavnemine aasta teises pooles.

Teeme põgusa tagasivaate ka aastale 2011.

Rõõmustas turu aktiviseerumine teadlike otsuste näol. Kurvastas aga see, et kuigi turg eelmisel aastal aktiviseerus, ei ole siiski paljud inimesed, kes buumiajal kinnisvara ostsid, suutnud oma vara realiseerida (st. jätkuv sundmüükide suur osakaal). Kahjuks Euroopas ning ka mujal maailmas toimuv näitab, et ega ka sellel aastal kinnisvara müümine lihtsamaks ülesandeks ei kujune.

Kindlasti jäävad aastast 2011 meelde tehingud Kristiine keskusega ning Riigi Kinnisvara AS-i sõlmitud lepingud maksu- ja tolliameti ning statistikaameti uute hoonete rajamiseks.

2011.a. aastat mõjutavateks märksõnadeks võib pidada eurot, Kreeka võlakriisi ning sellega seonduvat üleüldist ebakindlust tuleviku suhtes. Paljud inimesed jäid äraootavale seisukohale ning lükkasid oma ostuotsused edasi, millega seoses just aasta teises pooles muutus aktiivseks üüriturg.

Kuid mida oodata aastalt 2012?

Paljud kinnisvaraeksperdid loodavad, et alanud aasta tuleb stabiilsem ning samuti loodetakse ka mõõdukat kasvu, kuid siiski ollakse suhteliselt tagasihoidlikud ning ettevaatlikud.

Kuna maailmamajanduses erilisi selginemise märke näha ei ole, siis ei saa ka midagi väga optimistlikku 2012. aasta kohta kahjuks öelda. Samas inimesed erinevatel põhjustel vajavad uut elamispinda, mis tähendab, et kinnisvaratehingud siiski toimuvad. Vaadates üha kasvavat ehitushinda, siis on iseküsimus see, kui palju tuleb uusarendusi. Samuti muutub üha kallimaks laenuraha.

Ärikinnisvarasektoris näeme aga üürihindade kasvu kuna nõudlus jätkuvalt ületab pakkumist.

Üleüldist kinnisvarahindade tõusu on siiski raske prognoosida kuna maailmas toimuv ei jäta puudutamata ka meid.

Millega võiks 2012. aastal inimesed arvestada?

Soovitame inimestel kriitilise pilguga üle vaadata oma vajadused ning võimalused. Sellel aastal ei ole mõtet ostuotsuseid teha lootes kasvavale palganumbrile või üldisele majanduskasvule. Kellel on vaba raha, võiks kaaluda ühe võimalusena investeerimist kinnisvarasse. Mujal maailmas laialt levinud korteri toa kaupa välja üürimine, ei ole Eestis veel väga populaarne, kuid meie nägemuse kohaselt on nõudlus sellisele tootele täiesti olemas.

Edukat ning heade tehingute aastat!

 

Jaga oma sõpradega:
  • Facebook
  • Twitter
  • email
  • LinkedIn
  • RSS